Rozwój KSI i PESEL. Polemika z historiografią Polskiego towarzystwa informatycznego
Andrzej Targowski
Rok wyd. październik 2018
Format B5 170 x 240 mm, oprawa twarda, 312 str., liczne ilustracje i dokumenty
ISBN 978-83-64232-34-3
49.00zł
OPIS
Najnowsza książka Andrzeja Targowskiego odsłania tajemnice Polskiego Towarzystwa Informatycznego, wyjaśnia przemilczane lub utajnione fakty, obnaża ignorancję pseudonaukowców minionej epoki. Polskie Towarzystwo Informatyczne czasów PRL ponosi odpowiedzialność za pogrążanie informatyki aż po dzień dzisiejszy.
Ta książka z pewnością wywoła burzę (co było celem Autora) w polskim świecie informatycznym a także gospodarczo-politycznym.
Profesor Andrzej Targowski, informatyk i wizjoner w latach 60, w Polsce wymyślił numer PESEL i był inicjatorem systemu INFOSTRADY. W 1971 roku wydał bestselerową, jak na tamte czasy, książkę Informatyka, klucz do dobrobytu, dzięki której zapoczątkowano w Polsce stosowanie terminu INFORMATYKA. Jego wizje związane z rozwojem informatyki były celowo hamowane przez partyjne władze, którym zależało na kontroli i blokowaniu postępu informatyki. Władze partyjne w Komitecie Centralnym nie zatwierdziły pracy habilitacyjnej Targowskiego, obronionej na Politechnice Warszawskiej, zamykając mu tym samym drogę do akademickiej kariery. Naukowiec objęty został zakazem publikowania i był szykanowany w pracy.
Profesor Targowski został zmuszony do wyjazdu z Polski i od 1980 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jest autorem 50 książek z zakresu informatyki, teorii mądrości, politologii i cywilizacji.
Jeśli jesteś informatykiem lub zwolennikiem silnej Polski musisz tę książkę koniecznie przeczytać.